عنوان ها
اوقات شرعي
وضعيت آب و هوا
weather.ir is down
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
 

 /
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | میز خدمت الکترونیک | ENGLISH
.::"   سال تولید، پشتیبانی ها، مانع زدایی ها "کشور به موازات نیاز به علم، به پنجه های کارآمد هم نیاز دارد . (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را بر اساس نیاز بازار گسترش خواهیم داد/ مهارت آموزی، حلقه‌ مفقوده زنجیره تولید و اشتغال است

حجت الله عبدالملکی،  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در برنامه گفت وگوی ویژه خبری با بیان این که مهارت آموزی از حلقه‌های مفقوده زنجیره تولید و اشتغال است، گفت: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را بر اساس نیاز بازار، گسترش خواهیم داد .

به گزارش روابط عمومی سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ، حجت الله عبدالملکی،  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،  با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری با اشاره به ظرفیت بالای سازمان آموزش فنی و حرفه ای در زمینه مهارت آموزی گفت: سازمان آموزش فنی حرفه ای کشور سازمانی بسیار بزرگ و ارزشمند با ظرفیت‌های بسیار زیاد است و برنامه داریم که این سازمان را فعال کنیم.

عبدالملکی با بیان این که مهارت آموزی از حلقه‌های مفقوده زنجیره تولید و اشتغال است، افزود: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را بر اساس نیاز بازار، گسترش خواهیم داد و باید بررسی کنیم در هر منطقه چه مهارتی نیاز است و بر اساس آن آموزش دهیم تا در تامین مالی و بازاریابی کمک کنند و در این راستا، ۳۵۰ واحد آموزش فنی و حرفه‌ای را به واحد کارآفرینی ارتقاء می‌دهیم که خود یک انقلاب محسوب می شود .

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یاد آورشد : هیچ نیروی کار ماهری را نمی توان پیدا کرد که بیکار باشد حتی اگر هم بیکار باشد، موقتی است.

وی ادامه داد: براساس تجربه ای که در کمیته امداد امام خمینی (ره) داشتم، افراد تحت حمایت با مبلغ های پایین آموزش‌های مختلفی مانند جوشکاری زیر آب و غیره داده می شد که پس از آن این افراد ماهر و آموزش دیده با درآمدی حدود 30 میلیون تومان مشغول به کار می شدند.

عبدالملکی با تاکید براین که اگر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در استان‌ها با توجه به نیازهای بازار ارائه شود، بخش زیادی از مشکل بیکاری حل می‌شود، گفت: بعضی از آموزش‌های سنتی کاربرد ندارند که در نظر داریم آن ها را بازار محور کنیم که در این صورت یک تحول جدی در نظام آموزش فنی حرفه‌ای خواهیم داشت.

برای ایجاد یک میلیون شغل در سال پشت مان به رئیس جمهور گرم است

وی در پاسخ به سوالی پیرامون هدف گذاری اشتغال تصریح کرد: اشتغال در حوزه تولید است و تولید در گردشگری،کشاوزی و فناوری اطلاعات معنا پیدا می کند، تولید در این بخش‌ها شکل می‌گیرد که متولی آنها وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت راه و شهرسازی است اما اشتغال در کشور، یک ستاد فرماندهی دارد و فرمانده آن رئیس جمهوری است که عملا این فرماندهی تفویض می‌شود به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به همین جهت این وزارتخانه مسئولیت حاکمیتی دارد.

وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که باید قرارگاه فرماندهی اشتغال کشور را ایجاد می‌کنیم، گفت: در این قرارگاه غیر از دستگاه‌های اصلی که مسوولیت ایجاد اشتغال در کشور را دارند، سایر ذی نفعان مانند نهادهای انقلابی و تشکل‌های مردمی همگی حضور دارند.

عبدالملکی در ادامه با اشاره به این که نقشه اشتغال را فراهم و بر آن نظارت می کنیم تاکید کرد: برای درست چرخیدن چرخ دنده‌های صنعت کمک می‌کنیم. اگر بستر مناسبی فراهم شود واقعا ایجاد یک میلیون شغل در سال انجام شدنی است ، این موضوع را پیگیری و تلاش می‌کنیم بستری مناسب برای تحقق ایجاد یک میلیون شغل در سال فراهم شود.

وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی گفت: آقای رئیس جمهوری در بخش اشتغال بسیار جدی وارد شده اند و تیم اقتصادی دولت سیزدهم هماهنگ‌ ترین تیم اقتصادی نسبت به دولت‌های گذشته است و انتظار داریم این هماهنگی، برنامه اشتغالزایی را به نتیجه برساند.

وی با بیان این که برای ایجاد اشتغال و پایداری آن باید زنجیره ارزش شکل بگیرد، افزود: اگر سیستم بانکی و نظام تأمین مالی همراه این زنجیره نشود، موضوع اشتغال با مشکل اساسی روبرو خواهد شد.

عبدالملکی گفت: با شناختی که از وزیر اقتصاد دارم نگاه این وزارتخانه نیز، تخصیص منابع مناسب و وثائق آسان برای کسب و کار‌های کوچک و متوسط است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بیان کرد: در گذشته، کارخانه‌های بزرگ منابع بانکی را می‌بلعیدند و کسب و کار‌های کوچک نمی‌توانستند از این منابع استفاده کنند که در دنیا این موضوع بالعکس است.

عبدالملکی گفت : "تأمین مواد اولیه"، "سرمایه"، "بازار فروش و آموزش"، حلقه‌های زنجیره اشتغال است که هر کدام شکل نگیرد شغل ایجاد نمی‌شود.

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی ادامه داد: همچنین در بازار سرمایه اصلاحاتی دنبال می‌شود که امیدوار هستیم در آینده خود را نشان دهد.

قاعده وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در دوره جدید، بهره مندی از فکر و ایده نخبگان و مردم است

وی از  فعال شدن لینکی بر روی سایت اصلی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خبر داد و از مردم خواست از طریق این لینک پیشنهادات، ایده‌ها، تجربیات و طرح های خود را در حوزه های مربوطه به این وزارتخانه به اطلاع برسانند.

عبدالملکی تاکید کرد: قطعا به تمامی این موارد پاسخ داده خواهد شد، چرا که اصل و قاعده در دوره جدید فکر و ایده نخبگان و آحاد مردم است و از همه ایده ها و نظریه های دانشگاهی گرفته تا نظریه های ملموس و عینی استفاده خواهیم کرد.


تاریخ درج خبر : پنج شنبه ١١ شهريور ١٤٠٠ | ساعت درج خبر : ١٢:٥٢ | تعداد نمایش خبر : 28
امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سه شنبه ٣٠ شهريور ١٤٠٠
دفترچه راهنمای ثبت نام الکترونیکی داوطلبان آزاد سال 1400يکشنبه 22 فروردين 1400
فایل ویژه بیماران خاص و صعب العلاج جهت تکمیل اطلاعات و بروز رسانیشنبه 21 فروردين 1400
دستورالعمل جذب اسپاسنر جهت برگزاری نوزدهمین دوره مسابقات ملی مهارت پنج شنبه 20 آذر 1399
جزوه آموزشی مبارزه با فساد اداریچهارشنبه 2 مهر 1399
جشنواره یاریگران زندگیپنج شنبه 6 شهريور 1399
فراخوان عضویت در کمیته های تخصصی اندیشکده آینده نگاری وزارت تعاون، کارو رفاه اجتماعی شنبه 28 تير 1399
شیوه نامه ضوابط و نحوه انتخاب مربیان و روسای نمونه سال 99پنج شنبه 12 تير 1399
مجموعه رسانه های آموزش کنترل و پیشگیری بیماری ویروس کروناپنج شنبه 8 اسفند 1398
فراخوان طرح های پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاهسه شنبه 29 بهمن 1398
فراخوان طرح های پژوهشی به همراه فهرست عناوین پروژه هاسه شنبه 24 دی 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه چهارم سال 1398چهارشنبه 27 آذر 1398
شناسایی افراد واجد شرایط در رشته های پیوست جهت حضور در دومین دوره مسابقات آسیایی مهارت در کشور امارات متحده عربیچهارشنبه 13 آذر 1398
شیوه نامه انتخاب پژوهشگر برتر دستگاه های اجرایی استان در سال 1398دوشنبه 6 آبان 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم 1398چهارشنبه 27 شهريور 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم 1398چهارشنبه 27 شهريور 1398
تصوير و لينكهاي روز
 
 
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

مرکز ارتباطات مردمی

پورتال استانداری کرمانشاه

سامانه شکایات و اعلامات سازمان بازرسی

سامانه ارتباطات مردمی

وزارت تعلون،کارورفاه اجتماعی

لینک سامانه ستاد 

 

بازديدکنندگان اين صفحه:4164639|بازديدکنندگان امروز:2151|کل بازديدکنندگان:6397712|بازديدکنندگان آنلاين:2|زمان بارگزاري صفحه:0.9651ثانيه