عنوان ها
اوقات شرعي
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | پرتال اداری
.::"   سال حمایت از کالای ایرانی "   علم برای  عمل مصداق اتم و اکملش،همین کاری است  که فنی و حرفه ای ها  می کنند.  (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

فقدان مهارت‌آموزی، نرخ بیکاری جوانان کرمانشاهی را افزایش داده استمعاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه گفت: فقدان مهارت‌آموزی نرخ بیکاری جوانان کرمانشاهی را افزایش داده است.
 رضا رحیمی در نشست شورای مهارت که  در سالن استانداری کرمانشاه برگزار شد اظهار داشت: نخستین مبنای ایجاد شغل مهارت است اما متأسفانه فقدان مهارت‌آموزی در بسیاری از رشته‌ها، نرخ بیکاری را در بین جوانان کرمانشاهی افزایش داده است.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه بیان کرد: یکی از اساسی‌ترین مشکلات در حوزه اشتغال بحث آموزشهای مهارتی و فنی و حرفه‌ای است چراکه کارگاه‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی نیازمند نیروهای ماهر و حرفه‌ای است.
رحیمی با بیان اینکه در برخی از رشته‌های خاص مهارتی در استان کرمانشاه خلا وجود دارد گفت: چرا باید برخی از خودروهای کرمانشاه برای تعمیرات به استان همجوار برود و این امر نیازمند مهارت‌آموزی تعمیرکاران بومی است.
وی افزود: در حال حاضر سازمان آموزش فنی و حرفه ای مهمترین نقش را در بحث مهارت آموزی جوانان دارد.
معاون استاندار کرمانشاه، اقدام های کمیته امداد به منظور گسترش مهارت های فنی و حرفه ای را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: فعالیتی که کمیته امداد در زمینه توانمندسازی افراد زیرپوشش و آموزش آنها انجام می دهد، بسیار ارزشمند است.
رحیمی عنوان کرد: در صورتی که مددجویان کمیته امداد با مهارت های لازم‌ برای کسب درآمد آشنا شوند، علاوه بر ریشه کن کردن فقر آمار جوانان شاغل نیز افزایش پیدا می کند.
وی با بیان اینکه بیکاری را در کرمانشاه باید با مهارت آموزی ریشه کن کرد، گفت: جوانان ما برای اشتغال با مشکل نداشتن مهارت رو به رو هستند.
رحیمی با تاکید بر ایجاد صنایع تبدیلی اظهار داشت: فصل به ثمر رسیدن باغ های زیتون نزدیک است؛ نباید اجازه دهیم که زیتون تولیدی استان به صورت خام و فرآوری نشده خارج شود.
وی به طرح کاروزی فارغ التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و آشنایی افراد با محیط کار، تبدیل علوم تئوری به کاربردی و مهارت آموزی را سه مزیت اجرای این طرح پیش از ورود حرفه‌ای فرد به بازار کار عنوان کرد و گفت: همچنین کارورز به عنوان یک فرد دانش‌آموخته نیز دانشی دارد که می‌تواند به بنگاه یا واحد مربوط منتقل کند.
رحیمی همچنین از در نظر گرفتن مشوق‌های بیمه‌ای برای افزایش انگیزه کارفرمایان برای جذب کارورزان خبر داد و گفت: برای افزایش احتمال جذب این افراد و ماندگاری آنها در محیط کار، در صورت جذب کارورزان در واحد و بنگاه اقتصادی مربوطه، دولت تا 2 سال 100 درصد حق بیمه کارفرما را پرداخت خواهد کرد و بدین ترتیب کارفرمایان تا 2 سال از پرداخت حق بیمه در قبال کارورزان معاف خواهند بود.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با بیان اینکه در شرایط کنونی بنگاه‌های صنفی تولیدی شهرستانها ظرفیت بسیار بالایی دارد عنوان کرد: این بنگاه‌ها می‌توانند زمینه‌های خوبی برای اشتغالزایی جوانان فراهم کنند.


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١ شهريور ١٣٩٦ | ساعت درج خبر : ١١:١٩ | تعداد نمایش خبر : 229
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه سوم 1397 سه شنبه 30 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه دوم 1397 پنج شنبه 18 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1397يکشنبه 19 فروردين 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه چهارم 1396 يکشنبه 26 آذر 1396
فراخوان اجرای طرح های پژوهشی سال 96شنبه 13 آبان 1396
دفترچه سه ماه سوم سال 96دوشنبه 27 شهريور 1396
دستور العمل دوازدهمین دوره بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان شنبه 24 تير 1396
دفترچه سه ماهه دومپنج شنبه 1 تير 1396
با توجه به برگزاری ششمین همایش ملی و بین المللی مهارت آموزی اشتغال و ایجاد پنل تخصصی با موضوع داستانهای موفقیت و ارسال تا 30 خرداد شنبه 13 خرداد 1396
در خصوص فراخوان مناقصه عمومی دومرحله ای خرید تجهیزات آموزشیشنبه 6 خرداد 1396
آگهی فراخوان واگذاری به صورت مدیریت بهره برداری و اجاره دوشنبه 9 اسفند 1395
مسابقه ملی «سفره هفت سين» خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورشنبه 30 بهمن 1395
تمدید مهلت شرکت در مسابقه پرسش و پاسخ قانون کار تا 15 بهمن ماهپنج شنبه 14 بهمن 1395
برگزاری اولین مرحله مسابقات ویژه مدیران آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای آزاد در تاریخ 95/12/19شنبه 2 بهمن 1395
برگزاری سومین آزمون الکترونیکی جذب سرباز مربی و سرباز کارشناس در تاریخ 95/12/16شنبه 18 دی 1395
تصوير و لينكهاي روز

 
بازديدکنندگان اين صفحه:3543779|بازديدکنندگان امروز:250|کل بازديدکنندگان:5386974|بازديدکنندگان آنلاين:2|زمان بارگزاري صفحه:0.9050ثانيه