عنوان ها
اوقات شرعي
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | پرتال اداری
.::"   سال حمایت از کالای ایرانی "   علم برای  عمل مصداق اتم و اکملش،همین کاری است  که فنی و حرفه ای ها  می کنند.  (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

آموزشهای فنی و مهارتی زمینه اشتغال سربازان را فراهم می کند


مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه بر اجرای تفاهم نامه سازمان آموزش فنی وحرفه ای با ستاد کل نیروهای مسلح در استان تاکید کرد و گفت: آموزش‌های مهارتی سربازان را در مسیر اشتغال قرار می‌دهد.

داود ناصری امید درنشستی با فرماندهان و نمایندگان نیروهای مسلح استان کرمانشاه، کمک به تامین تجهیزات و اجرای دوره‌های آموزشی و پروژه‌های پژوهشی در امر مهارت‌آموزی ملی در جهت تامین امنیت عمومی و دفاع از مرزها و نیز ضرورت مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه و ارتقاء بهره‌وری دوره خدمت وظیفه، استفاده از ظرفیت نیروهای مسلح، افزایش بهره‌وری کارکنان وظیفه و استفاده بهینه از اوقات فراغت آنان و فراهم کردن فرصت‌های شغلی از طریق آموزش در محیط کار را ازجمله اهداف این تفاهم نامه خواند.
وی درجلسه توجیهی اجراي تفاهم نامه سازمان آموزش فني و حرفه اي وستاد کل نيروهاي مسلح با تاکید بر مهارت افزایی سربازان گفت: آموزش‌های فنی و مهارتی، سربازان را برای ورود به بازار کار پس از اتمام خدمت مقدس سربازی آماده می‌کند.
ناصری امید با اشاره به اهمیت توسعه آموزش‌های فنی وحرفه‌ای به منظور توانمندسازی نیروهای مسلح اظهار داشت: در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری درجهت تولید و اشتغال و ارتقاء فرهنگ کار و مهارت آموزی، ستاد کل نیروهای مسلح با وجود انجام مسئولیت اصلی خود که تامین امنیت کشور است، ارائه آموزش‌های فنی و مهارتی درقالب این تفاهم نامه انجام می شود.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه ارائه آموزشهای مهارت محور به نیروهای وظیفه را گامی موثر برای ایجاد زمینه‌های کسب و کار عنوان کرد و افزود: به منظور توانمندسازی سربازان در دوره خدمت و کسب شرایط اشتغال و کاهش دغدغه آنان برای ورود به بازار کار پس از اتمام دوره سربازی، آموزش‌های مهارتی با همکاری فرماندهان پادگان‌ها به صورت گسترده ارائه می‌شود.
وی با اشاره به ضرورت توانمند سازی شغلی سربازان وظیفه به عنوان جوانان آینده ساز کشور گفت :دوره سربازی یکی از مقاطع  مهم زندگی یک جوان است که می توان با مهارت آموزی در زمینه های مختلف بویژه با آموزش های فنی و حرفه ای زمینه اشتغال مولد آنها در آینده را فراهم ساخت.
ناصری امید ضمن تاکید بر اینکه نگاه نظام وظیفه به دوران سربازی، نگاه به استفاده از فرصت های طلایی برای آموزش کار و حرفه است، ابراز داشت:  مهارت آموزی سربازان در ایام فراغت کارهای یگان خدمتی کمک می کند تا بتوانیم در راستای کاهش میزان بیکاری نقش آفرینی کنیم.
وی با اشاره به توانمندی و ظرفیت و پتانسیل های نیروهای مسلح در تجهیز کارگاه های آموزشی واقع در پادگان ها با امکانات موجود و مطابق با استانداردهای مهارت آموزی حرفه های مورد آموزش گفت: براساس مفاد تفاهم نامه انتظارمی رود فرماندهان در زمینه نیازسنجی آموزشی، معرفی سربازان وظیفه و تأمین فضای مناسبت آموزشی، بهسازی فضا و رفع نقایص مطابق با نظرات کارشناسی اداره کل و تأمین ملزومات ایمنی و بهداشتی و دراختیارداشتن مواد مصرفی و تجهیزات مورد نیاز دوره های آموزشی ، همکاری و مساعدت لازم را با کارشناسان این اداره کل داشته باشند.
در ادامه اعضاء جلسه به بحث و گفتگو پرداختند وحاضرین برای هرچه بهتراجرا شدن تفاهم نامه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه دادند.

تاریخ درج خبر : يکشنبه ٢٣ مهر ١٣٩٦ | ساعت درج خبر : ١٣:١٤ | تعداد نمایش خبر : 276
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه سوم 1397 سه شنبه 30 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه دوم 1397 پنج شنبه 18 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1397يکشنبه 19 فروردين 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه چهارم 1396 يکشنبه 26 آذر 1396
فراخوان اجرای طرح های پژوهشی سال 96شنبه 13 آبان 1396
دفترچه سه ماه سوم سال 96دوشنبه 27 شهريور 1396
دستور العمل دوازدهمین دوره بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان شنبه 24 تير 1396
دفترچه سه ماهه دومپنج شنبه 1 تير 1396
با توجه به برگزاری ششمین همایش ملی و بین المللی مهارت آموزی اشتغال و ایجاد پنل تخصصی با موضوع داستانهای موفقیت و ارسال تا 30 خرداد شنبه 13 خرداد 1396
در خصوص فراخوان مناقصه عمومی دومرحله ای خرید تجهیزات آموزشیشنبه 6 خرداد 1396
آگهی فراخوان واگذاری به صورت مدیریت بهره برداری و اجاره دوشنبه 9 اسفند 1395
مسابقه ملی «سفره هفت سين» خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورشنبه 30 بهمن 1395
تمدید مهلت شرکت در مسابقه پرسش و پاسخ قانون کار تا 15 بهمن ماهپنج شنبه 14 بهمن 1395
برگزاری اولین مرحله مسابقات ویژه مدیران آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای آزاد در تاریخ 95/12/19شنبه 2 بهمن 1395
برگزاری سومین آزمون الکترونیکی جذب سرباز مربی و سرباز کارشناس در تاریخ 95/12/16شنبه 18 دی 1395
تصوير و لينكهاي روز

 
بازديدکنندگان اين صفحه:3543760|بازديدکنندگان امروز:208|کل بازديدکنندگان:5386932|بازديدکنندگان آنلاين:7|زمان بارگزاري صفحه:0.7730ثانيه