عنوان ها
اوقات شرعي
وضعيت آب و هوا
weather.ir is down
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
 /
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | پرتال اداری | میزخدمت الکترونیک
.::"   سال جهش تولید "کشور به موازات نیاز به علم، به پنجه های کارآمد هم نیاز دارد . (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز گرامی باد
اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

پنج میلیون نفر ساعت آموزش فنی حرفه ای در کرمانشاه ارائه شده است

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه گفت: از سال ۹۷ تا مرداد سالجاری این اداره کل پنج میلیون و ۳۳۰ هزار نفر ساعت آموزش مهارت فنی و حرفه ای به افراد جویای کار استان ارائه کرده است.

یاور محمدی که به مناسبت هفته دولت در دفتر ایرنا حضور داشت، افزود: از این میزان ساعت آموزش، چهار میلیون و ۲۴۲ در سال ۹۷ و یک میلیون و ۲۷۸ نفر ساعت در پنج ماه سپری شده از سال جاری ارائه شده است.

محمدی افزود: اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه سال گذشته در راستای توانمندسازی اقشار آسیب پذیر حاشیه نشین شهر، به ۶۰۰ زن سرپرست خانوار و همچنین بنا به تاکید مقام معظم رهبری به ۲ هزار و ۵۰۹ سرباز وظیفه در پادگان های نظامی آموزش فنی و حرفه ای در راستای توانمندسازی مهارتی و ایجاد اشتغال ارائه کرده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۹ مرکز آموزش فنی و حرفه ای، ۱۲۰ کارگاه دولتی و ۲۳۱ آموزشگاه فنی و حرفه ای آزاد در استان مشغول ارائه خدمات آموزشی و مهارتی هستند اضافه کرد: پنج هزار و ۴۰۰ رشته شغلی در استان شناسایی شده که برای انجام فعالیت باید گواهی مهارت فنی و حرفه ای در چارچوب استاندارد کسب کنند.

او در ادامه شناسایی نیازهای بازار و جامعه به رشته و مشاغل را یکی از مهم ترین برنامه های در دست اجرای آموزش فنی و حرفه ای دانست و افزود: واقعیت این است که نیاز کسب و کار و بازار استان با رشته های تحصیلی تطبیق نشده است و این باعث انباشت دانش آموختگان و  مددجویان کار در یک رشته شغلی و ظرفیت خالی در رشته دیگر که اتفاقا مورد نیاز جامعه است، شده است.

به گفته محمدی، عدم انطباق نیاز شغلی بازار و جامعه با انتخاب رشته تحصیلی افراد باعث شده استان کرمانشاه با وجود اینکه سه پله از نظر بیکاری وضعیت آن خوب تر شده ولی از لحاظ بیکاران فارغ التحصیل رتبه اول کشور را دارد.

 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در ادامه بیان داشت: این اداره کل به منظور آشنایی فارغ التحصیلان دانشگاهی با مهارت های فنی و حرفه ای به برگزاری سه کارگاه آموزشی؛ کارآفرینی، کشاورزی و رباتیک در دانشگاه رازی اقدام کرده که در زمان تحصیل دانشگاهی با یک رشته مهارت آموزی و فنی نیز آشنا شوند، زیرا واقعیت آن است امکان استخدام در ادارات برای همه وجود ندارد و سیاست نظام نیز چابک سازی دولت است و این با انباشت دانشجویان در یک رشته خاص هماهنگی ندارد و باید اطلاع رسانی شوند انتخاب رشته با نیاز جامعه هماهنگ باشد.

وی در ادامه اجرای تفاهم نامه مهارت آموزی اشتغال افراد با دستگاه های اجرایی و اتاق اصناف و اتاق بازرگانی را از جمله برنامه های روزمره در دستور کار اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برشمرد و بیان داشت: در راستای توانمندسازی افراد جویای کار آموزش فنی حرفه ای مورد نیاز مددجویان کمیته امداد، بهزیستی، معتادان متجاهر ماده ۱۵ و ۱۶، زندانیان، جهاد دانشگاهی، سازمان کشاورزی صنعت و معدن و بخش خصوصی انجام می دهد و به افراد مشاوره شغلی نیز ارائه می شود

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود به عدالت محوری آموزش فنی و حرفه ای اشاره کرد و بیان داشت: به منظور ارائه آموزش به تمام اقشار جامعه و شهرستان ها این اداره کل سیاست عدالت آموزشی را در دستور کار قرار داده و در هر شهرستان برحسب نیاز آن منطقه بسته های آموزشی در نظر گرفته شده که در راستای کمک به رونق تولید است.

وی همچنین گفت: در سال گذشته به آموزش ۵۰۰ هزار نفر ساعت مهارت آموزی در کارگاه های روستایی اقدام شده است و همچنین اقدام به آموزش مهارت آموزی به ساکنین حاشیه نشین با راه اندازی کارگاه های آموزشی سیار کرده ایم که پارسال۶۰۰ زن سرپرست خانوار آموزش مهارت آموزی دیدند.

۲ سوله کارگاه فنی حرفه ای در مناطق زلزله زده راه اندازی می شود

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: در زلزله ۲۱ آبان ۹۶ مرکز آموزشی فنی حرفه ای شهرستان سرپلذهاب تخریب شد و اکنون در حال احداث و تجهیر ۲ سوله در مناطق زلزله زده برای برپایی کارگاه های فنی و حرفه ای هستیم که امیدوارم دهه فجر امسال به بهره برداری برسد.

محمدی همچنین بیان داشت: طی تفاهم نامه ای با بنیاد برکت در ۹ روستای مناطق زلزله زده قرار است کارگاه های آموزشی مهارت آموزی بر حسب نیاز روستاها دایر شود.

فنی حرفه ای در پرداخت تسهیلات نقشی ندارد 

محمدی در ادامه گفت: اداره کل آموزش فنی حرفه ای بیشتر بر امر آموزش مشغول به فعالیت است و برای افراد آموزش دیده گواهی کسب مهارت صادر می کند و اعتباری برای پرداخت تسهیلات در اختیار ندارد.

وی اشتیاق جامعه برای کسب مهارت آموزی به دلیل علاقه به رشته های دانشگاهی را کم دانست و بیان داشت: باید با فرهنگ سازی، تبلیغات و در دسترس بودن آموزش برای همه، نگاه مردم را به طرف آموزش مهارت های فنی جلب کنیم زیرا امکان ندارد چند رشته همه متقاضیان را پوشش دهد.

محمدی در ادامه آموزش مهارت را سرمایه گذاری عنوان کرد و خواستار هم افزایی بخش خصوصی و دولتی برای آموزش مورد نیاز بازار شد

 


تاریخ درج خبر : سه شنبه ٥ شهريور ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ٠٨:٣٢ | تعداد نمایش خبر : 48
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩
مجموعه رسانه های آموزش کنترل و پیشگیری بیماری ویروس کروناپنج شنبه 8 اسفند 1398
فراخوان طرح های پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاهسه شنبه 29 بهمن 1398
فراخوان طرح های پژوهشی به همراه فهرست عناوین پروژه هاسه شنبه 24 دی 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه چهارم سال 1398چهارشنبه 27 آذر 1398
شناسایی افراد واجد شرایط در رشته های پیوست جهت حضور در دومین دوره مسابقات آسیایی مهارت در کشور امارات متحده عربیچهارشنبه 13 آذر 1398
شیوه نامه انتخاب پژوهشگر برتر دستگاه های اجرایی استان در سال 1398دوشنبه 6 آبان 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم 1398چهارشنبه 27 شهريور 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم 1398چهارشنبه 27 شهريور 1398
دستورالعمل اجرایی پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات کمک های فنی و اعتباری به آموزشگاهها ( سازمان و صندوق کارآفرینی امید )پنج شنبه 14 شهريور 1398
فرم مشخصات متقاضیان پژوهشگر مهارتی برتر در سال 1398شنبه 26 مرداد 1398
دستورالعمل برگزاری جشنواره مهارت آموختگان كارآفرين برترپنج شنبه 6 تير 1398
ضوابط و نحوه انتخاب مربيان و روسای نمونه مراکز دولتیپنج شنبه 6 تير 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه دومچهارشنبه 29 خرداد 1398
جشنواره مهرواره نیایششنبه 18 خرداد 1398
تصوير و لينكهاي روز
 
 
 پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

مرکز ارتباطات مردمی

پورتال استانداری کرمانشاه

سامانه شکایات و اعلامات سازمان بازرسی

سامانه ارتباطات مردمی

       وزارت تعلون،کارورفاه اجتماعی  

 

بازديدکنندگان اين صفحه:3874867|بازديدکنندگان امروز:249|کل بازديدکنندگان:5921513|بازديدکنندگان آنلاين:2|زمان بارگزاري صفحه:0.7600ثانيه