عنوان ها
اوقات شرعي
وضعيت آب و هوا
weather.ir is down
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
 /
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | پرتال اداری | میزخدمت الکترونیک
.::"   سال جهش تولید "کشور به موازات نیاز به علم، به پنجه های کارآمد هم نیاز دارد . (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز گرامی باد
اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

شعبه مرکز تربیت مربی در استان کرمانشاه ایجاد می شود

 

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، در شورای مهارت استان کرمانشاه خبر داد: به منظور رونق اشتغال در استان، شعبه مرکز تربیت مربی آموزش فنی و حرفه ای را در کرمانشاه  ایجاد می کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، علی اوسط هاشمی،  رئیس سازمان در نشست شورای مهارت استان کرمانشاه که با حضور استاندار برگزار شد، اظهار داشت: این استان پیشتاز دفاع از کشور و انقلاب است و در زمانی که دیگر نقاط کشور در مسیر پیشرفت قرار داشتند، مردم این استان مشغول بازسازی بودند.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور افزود: نگاه ما باید به ارزش اجتماعی مهارت باشد و منزلت کار را در جامعه افزایش دهیم. در حال حاضر همه ارزش ها در دانشگاه متمرکز شده است و تمام نیاز جامعه از طریق دانشگاه قابل جستجو نیست.

وی با اشاره به اینکه در رابطه با جذب نیروی کار،  نیازمند بازنگری اساسی در کشور هستیم، عنوان کرد: امروز تمایل کمتری به کار کارگاهی وجود دارد و افراد متخصص در صف استخدام در دستگاه های دولتی هستند.

هاشمی افزود:  امیدوارم در استخدام‌ نیروی کار، صلاحیت حرفه‌ای افراد،  اولویت و ملاک پذیرش باشد.

رئیس سازمان آموزش  فنی و حرفه ای کشور با تاکید بر اینکه باید در استان هایی همچون کرمانشاه موضوع اشتغال زایی را با جدیت دنبال کنیم، گفت: به عنوان مثال ما در عسلویه صنایع سیاری ایجاد کرده ایم اما با توسعه فاصله دارد زیرا نتوانستیم مهارت لازم را گسترش دهیم.

هاشمی یادآور شد: گروه های موثر و مرجع در جریان سازی باید برای عبور از بیکاری و رسیدن به مهارت آموزی متحد شوند.

وی با اشاره به اینکه زیر ساخت های کرمانشاه قدرتمند است اما تجهیزاتی قدیمی دارد، گفت: امروز جامعه تحصیل کرده دانشگاهی نیز برای مهارت آموزی به سمت آموزش های فنی و حرفه ای آمده اند که جای امیدواری برای خروج این قشر از انسداد و چاره اندیشی برای رسیدن افراد به اشتغال دارد.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور یادآور شد: آموزشگاه های فنی و حرفه ای استان در راستای توانمندسازی و رسیدن به اشتغال آمادگی‌کامل دارند.

معاون وزیر تعاون با بیان این که شعبه مرکز تربیت مربی آموزش فنی و حرفه ای در استان کرمانشاه ایجاد
می شود، گفت: این مرکز یک دپارتمان تخصصی خواهد بود و مربیان آموزش فنی و حرفه‌ای استان های غربی در این مرکز آموزش خواهند دید
.

هاشمی با بیان اینکه ۲ هزار استاندارد آموزشی جدید در کشور در حال تدوین است، افزود: هفت استان بر پایه مهارتی پایین را به عنوان اولویت اول انتخاب کرده ایم.

وی با اشاره به اینکه کرمانشاه پایلوت این هفت استان برای کاهش نرخ بیکاری از طریق مهارت آموزی خواهد شد، افزود: طرح های مطرح شده در این‌ راستا را می توانیم در قالب یک‌ پروژه ملی با قدرت دنبال کنیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور عنوان‌ کرد: برای اینکه در این مسیر، کرمانشاه به صورت جهشی حرکت کند از ظرفیت مرکز تربیت مربی کرج نیز برای کمک به این استان استفاده می کنیم.

وی افزود:  براساس توافقی که با وزارت آموزش و پرورش داشته ایم،  دانش آموزان متوسطه  در صورت دریافت گواهی نامه مهارت،  گواهی دانش آموختگی دوره متوسطه دریافت خواهند کرد.

هاشمی ادامه داد: کرمانشاه می تواند از این ظرفیت استفاده کند و جزو استان های پیشتاز در این زمینه باشد تا پایه گذار حرکت های ارزشی باشیم.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان این که  بیش از 840 استاندارد آموزش مهارت در زمینه کشاورزی شناسایی شده است، گفت: راه اندازی یک مرکز سیار مهارت آموزی می تواند نقش مهمی در توانمندسازی کشاورزان استان داشته باشد.

معاون وزیر تعاون، در ادامه پیشنهاد راه اندازی یک مرکز آموزش فنی و حرفه ای در جوار
شهرک های صنعتی استان را داد و افزود: می‌توانیم در مراکز صنعتی و شهرک های صنعتی مهارت افراد را افزایش دهیم تا با ارتقای مهارت از ریزش آمار اشتغال جلوگیری شود
.

هاشمی با اشاره به برگزاری مسابقات مهارتی در سطح آسیا در آبان ماه سال آینده، گفت: این مسابقات در چندین رشته مهارت از جمله الکترونیک،  رباتیک، فناوری و... برگزار خواهد شد که استان کرمانشاه می تواند متولی یکی از این رشته ها باشد.

هاشمی همچنین پیشنهاد راه اندازی یک مجتمع فنی در اتاق بازرگانی کرمانشاه را در راستای ارتقای سطح مهارت تجار و بازرگانان استان کرمانشاه داد و افزود: معتقدم ایجاد یکHotel School  (کارگاه بزرگ آموزشی برای حوزه گردشگری) برای توانمندکردن فعالان حوزه  گردشگری  استان، با توجه قرار گرفتن کرمانشاه در مسیر تردد زوار عتبات عالیات، می‌تواند یک اقدام خوب باشد.

 

 

 


تاریخ درج خبر : چهارشنبه ٢٣ بهمن ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١١:٥٩ | تعداد نمایش خبر : 45
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩
مجموعه رسانه های آموزش کنترل و پیشگیری بیماری ویروس کروناپنج شنبه 8 اسفند 1398
فراخوان طرح های پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاهسه شنبه 29 بهمن 1398
فراخوان طرح های پژوهشی به همراه فهرست عناوین پروژه هاسه شنبه 24 دی 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه چهارم سال 1398چهارشنبه 27 آذر 1398
شناسایی افراد واجد شرایط در رشته های پیوست جهت حضور در دومین دوره مسابقات آسیایی مهارت در کشور امارات متحده عربیچهارشنبه 13 آذر 1398
شیوه نامه انتخاب پژوهشگر برتر دستگاه های اجرایی استان در سال 1398دوشنبه 6 آبان 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم 1398چهارشنبه 27 شهريور 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم 1398چهارشنبه 27 شهريور 1398
دستورالعمل اجرایی پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات کمک های فنی و اعتباری به آموزشگاهها ( سازمان و صندوق کارآفرینی امید )پنج شنبه 14 شهريور 1398
فرم مشخصات متقاضیان پژوهشگر مهارتی برتر در سال 1398شنبه 26 مرداد 1398
دستورالعمل برگزاری جشنواره مهارت آموختگان كارآفرين برترپنج شنبه 6 تير 1398
ضوابط و نحوه انتخاب مربيان و روسای نمونه مراکز دولتیپنج شنبه 6 تير 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه دومچهارشنبه 29 خرداد 1398
جشنواره مهرواره نیایششنبه 18 خرداد 1398
تصوير و لينكهاي روز
 
 
 پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

مرکز ارتباطات مردمی

پورتال استانداری کرمانشاه

سامانه شکایات و اعلامات سازمان بازرسی

سامانه ارتباطات مردمی

       وزارت تعلون،کارورفاه اجتماعی  

 

بازديدکنندگان اين صفحه:3874878|بازديدکنندگان امروز:271|کل بازديدکنندگان:5921535|بازديدکنندگان آنلاين:2|زمان بارگزاري صفحه:0.6390ثانيه