عنوان ها
اوقات شرعي
وضعيت آب و هوا
weather.ir is down
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
 /
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | پرتال اداری | میزخدمت الکترونیک
.::"   سال جهش تولید "کشور به موازات نیاز به علم، به پنجه های کارآمد هم نیاز دارد . (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز گرامی باد
اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

دپارتمان تخصصی پوشاک در کرمانشاه راه اندازی می شود/ با خرد جمعی و پذیرش اختلاف نظرها، موثر واقع شویم

علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور با بیان این که استان کرمانشاه، پایلوت ارتقای مهارت استان های با پایه مهارتی پایین و نرخ بیکاری بالا می شود، از راه اندازی دپارتمان پوشاک در کرمانشاه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه، علی اوسط هاشمی، معاون وزیر تعاون و رئیس سازمان در سفر به استان کرمانشاه در بازدید از مرکز شماره یک آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه گفت: جمهوریت در نظام بر پایه ملت است و باید تنوع و کثرت آرا را بپذیریم چرا که زمانی می توانیم موثر واقع شویم که به سمت خردجمعی و پذیرش اختلاف نظر و آرا برویم و نباید از افکار مخالف واهمه داشته باشیم.

هاشمی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی بر پایه حاکمیت مردم رقم خورده است و اعمال اراده مردم منتج به شکل گیری حکومت شده است،  افزود: حکومت باید خود را وقف ملت کند و به نوعی در خدمت و کارگر ملت باشد.

وی افزود: باید کاری کنیم که نسل های آینده با اشتیاق به سمت انقلاب بیایند.

گواهینامه  مهارت باید ارزش اداری و اجتماعی داشته باشد

وی در ادامه به اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال اشاره کرد و گفت: ارزش گواهینامه های مهارت باید بیشتر از دانش نامه های دانشگاهی باشد و برای گواهینامه های مهارت ارزش اجتماعی و اداری ایجاد کنیم.

به گفته هاشمی، امروزه بسیاری از مهارت آموختگان ما دانش آموختگان دانشگاه ها هستند؛ لذا با اینکه تمام توجه خانواده ها رفتن فرزندانشان به دانشگاه است باید این سوال را  پرسید که وزن اجتماعی مهارت در نگاه خانواده ها چگونه است؟

وی افزود: باید اذعان کرد آموزش کیفی نداشته ایم که منجر به تربیت انسان قدرتمند شود؛ لذا نگاه خانواده ها به جای دنباله روی آرمان های خودشان باید به سمت پرورش استعداد فرزندانشان تغییر کند.

هاشمی بازسازی نقش آموزش های فنی و حرفه ای در جامعه برای برون رفت از شرایط فعلی را یک ضرورت دانست و گفت: سیستم فعلی منجر به تولید بیکاران بدون مهارت شده است.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور خبر داد: رایزنی هایی برای گنجاندن ضرورت کسب مهارت های فنی و حرفه ای در مقاطع اول و دوم متوسطه در جریان است تا هیچ دانش آموزی بدون مهارت دبیرستان را ترک نکند.

هاشمی با تاکید بر ارتقای استانداردهای آموزش مهارت گفت: در حال تدوین ۲ هزار استاندارد جدید برای آموزش های فنی و حرفه ای هستیم که این تعداد به بیش از 5 هزار و 500 استانداردی که  در حال حاضر وجود دارد تا پایان سال 99 اضافه  می شود و این استانداردهای جدید منطبق با نیاز زمان است.

وی با تاکید بر خلق اشتغال بر پایه مهارت بیان داشت: به همین منظور شورای مهارت در کشور پایه گذاری شده است.

هاشمی با اشاره به وجود هفت استان ساحلی در کشور گفت: وجود ساحل در هر کشوری مخزن ثروت است؛ در نتیجه نصف جمعیت ما باید ساحل نشین می بودند اما به سمت مرکز رفته اند.

وی تأکید کرد: سند راهبردی مهارت استان باید منطبق بر آمایش های سرزمینی در شورای مهارت هر استان به تصویب برسد و مطابق با این سند مطالبه گری انجام بشود.

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور در ادامه از تمرکززدایی از ستاد مرکزی سازمان آموزش فنی و حرفه ای و دادن اختیار به ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای استان ها به عنوان برنامه های در دست اقدام خبر داد.

 

دپارتمان پوشاک در کرمانشاه راه اندازی شود

 

هاشمی افزود: نرخ بیکاری در استان کرمانشاه بالاست و این استان جزو اولین تا سومین استان بیکار کشور است و دلیلش هم ضعیف بودن پایه های مهارتی در استان است.

وی اعلام کرد: استان کرمانشاه پایلوت کمک به کاهش نرخ بیکاری از طریق مهارت آموزی می شود و به این منظور دپارتمان های آموزشی به این استان واگذار می شود که بتواند پوشش منطقه ای برای سایر استان های اطراف داشته باشد.

به گفته هاشمی، اگر امروز قاچاق پوشاک در کشور داریم به این دلیل است که هنوز به مرحله استانداردسازی این بخش نرفته ایم در حالی که هنر و مهارت نزد ماست و نمونه اش هم این است که به هر موزه ای که سر بزنید نشانی از مهارت ایرانی را در آنجا می بینید.

معاون وزیر تعاون در ادامه  از راه اندازی دپارتمان پوشاک در کرمانشاه  با هدف برندسازی پوشاک اقوام ایرانی خبر داد.

 


تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٤ بهمن ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ١٠:٠٥ | تعداد نمایش خبر : 68
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
يکشنبه ١٧ فروردين ١٣٩٩
مجموعه رسانه های آموزش کنترل و پیشگیری بیماری ویروس کروناپنج شنبه 8 اسفند 1398
فراخوان طرح های پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاهسه شنبه 29 بهمن 1398
فراخوان طرح های پژوهشی به همراه فهرست عناوین پروژه هاسه شنبه 24 دی 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه چهارم سال 1398چهارشنبه 27 آذر 1398
شناسایی افراد واجد شرایط در رشته های پیوست جهت حضور در دومین دوره مسابقات آسیایی مهارت در کشور امارات متحده عربیچهارشنبه 13 آذر 1398
شیوه نامه انتخاب پژوهشگر برتر دستگاه های اجرایی استان در سال 1398دوشنبه 6 آبان 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم 1398چهارشنبه 27 شهريور 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم 1398چهارشنبه 27 شهريور 1398
دستورالعمل اجرایی پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات کمک های فنی و اعتباری به آموزشگاهها ( سازمان و صندوق کارآفرینی امید )پنج شنبه 14 شهريور 1398
فرم مشخصات متقاضیان پژوهشگر مهارتی برتر در سال 1398شنبه 26 مرداد 1398
دستورالعمل برگزاری جشنواره مهارت آموختگان كارآفرين برترپنج شنبه 6 تير 1398
ضوابط و نحوه انتخاب مربيان و روسای نمونه مراکز دولتیپنج شنبه 6 تير 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه دومچهارشنبه 29 خرداد 1398
جشنواره مهرواره نیایششنبه 18 خرداد 1398
تصوير و لينكهاي روز
 
 
 پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

مرکز ارتباطات مردمی

پورتال استانداری کرمانشاه

سامانه شکایات و اعلامات سازمان بازرسی

سامانه ارتباطات مردمی

       وزارت تعلون،کارورفاه اجتماعی  

 

بازديدکنندگان اين صفحه:3874810|بازديدکنندگان امروز:174|کل بازديدکنندگان:5921438|بازديدکنندگان آنلاين:1|زمان بارگزاري صفحه:0.6330ثانيه