عنوان ها
اوقات شرعي
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | پرتال اداری
.::"   سال حمایت از کالای ایرانی "   علم برای  عمل مصداق اتم و اکملش،همین کاری است  که فنی و حرفه ای ها  می کنند.  (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

یکی از عوامل بیکاری جوانان نداشتن حرفه و مهارت است


مدرس دانشگاه رازی کرمانشاه در نخستین همایش کارآفرینی، بازاریابی و رونق کسب و کار در شهرستان جوانرود که به همت اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه برگزار شد گفت:  یکی از عوامل بیکاری جوانان نداشتن حرفه و مهارت آموزی است.
محسن یاراحمدی درابتدا با تعاریف اصطلاحات مختلفی چون کار، حرفه و شغل، به تشریح موضوع کارآفرینی پرداخت و زمینه‌های آن را تشریح کرد.

وی ضمن بیان اهمیت و جایگاه کارآفرینی در ایجاد اشتغال پایدار و ایجاد تحول اقتصادی در جامعه، به تشریح ویژگی های افراد کارآفرین پرداخت.

یاراحمدی رازهای موفقیت در کارآفرینی را تبیین کرد و کارآفرینی را فرصتی براي جوانان جویای کار دانست که سالها منتظر فرصت شغلی هستند.

مدرس دانشگاه رازی موضوع اشتغال و شغل‌یابی را مهمترین دغدغه برای جوانان و خاصه فارغ‌التحصیلان دانشگاهی دانست و کارآفرینی را مهمترین مؤلفه برای ایجاد شغل و یا شغل‌یابی عنوان کرد.
وی با تاکید بر اینکه بحث کارآفرینی اجتماع پذیر است، ادامه داد: جامعه به افراد کارآفرین نیاز دارد و امروز دیگر ظرفیت دولت برای استخدام محدود شده است.
یاراحمدی با بیان اینکه باید افراد خودشان کارآفرین باشند، تصریح کرد: کارآفرینی روحیه می خواهد و یک ایده، جسارت و شجاعت لازم است تا کارآفرین شد.
وی با اشاره به اینکه کارآفرین شخصی است که با خلاقیت های خودش ایده ها را به وجود آورده و آن را به کار و محل درآمدزایی تبدیل می کند، اظهار کرد: در کارآفرینی باید علم را به ثروت تبدیل کرد.
یاراحمدی انواع مختلف کارآفرینی درزمینه های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی را تشریح کرد و گفت: متاسفانه نگرش ها نسبت به کسب و کار منفی است و احساس می کنیم که کار انسان را اذیت می کند درحالی که دستاوردهای عظیم بشر مدیون کاراست.
وی با اشاره به نگرش سنتی به کسب و کار و عدم آینده نگری در این زمینه گفت: پیش بینی و آینده نگری سخت است ولی سخت تر از آن راه اندازی و هدایت کسب و کار بدون آن است.
این مدرس دانشگاه به  عنوان یکی از سخنرانان نخستین همایش کارآفرینی، بازاریابی و رونق کسب و کار در شهرستان جوانرود اظهارداشت: یکی از نکاتی که در خصوص رشد کسب و کارها بسیار حایز اهمیت است آینده نگری است.
یاراحمدی تصریح کرد: آینده نگری به انسان این توان را می دهد که تهدیدها و فرصت هایی را که در آینده با آنها مواجه می شود پیش بینی کند و زمان کافی برای تفکر و تصمیم گیری قبل از برخورد با آنها را داشته باشد.
وی با بیان این مطلب که آینده نگری به افراد این امکان را می دهد که فردای خود را مانند گذشته سپری نکنند و هوشمندانه تر قدم بردارند اضافه کرد: آینده نگری سبب می شود انسان اهداف بلند مدت همراه با طراحی استراتژی های لازم برای دستیابی به آن اهداف را تدوین کند.
یاراحمدی در پایان بر یادگیری آموزشهای فنی و مهارتی تاکید کرد و گفت: این آموزشها برپایه فن و تخصص فرد را برای ورود بهتر به بازار کسب و کار آماده می کند.

تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١٢ مهر ١٣٩٦ | ساعت درج خبر : ١٥:٢٤ | تعداد نمایش خبر : 209
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
شنبه ٢٦ آبان ١٣٩٧
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه سوم 1397 سه شنبه 30 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه دوم 1397 پنج شنبه 18 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1397يکشنبه 19 فروردين 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه چهارم 1396 يکشنبه 26 آذر 1396
فراخوان اجرای طرح های پژوهشی سال 96شنبه 13 آبان 1396
دفترچه سه ماه سوم سال 96دوشنبه 27 شهريور 1396
دستور العمل دوازدهمین دوره بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان شنبه 24 تير 1396
دفترچه سه ماهه دومپنج شنبه 1 تير 1396
با توجه به برگزاری ششمین همایش ملی و بین المللی مهارت آموزی اشتغال و ایجاد پنل تخصصی با موضوع داستانهای موفقیت و ارسال تا 30 خرداد شنبه 13 خرداد 1396
در خصوص فراخوان مناقصه عمومی دومرحله ای خرید تجهیزات آموزشیشنبه 6 خرداد 1396
آگهی فراخوان واگذاری به صورت مدیریت بهره برداری و اجاره دوشنبه 9 اسفند 1395
مسابقه ملی «سفره هفت سين» خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورشنبه 30 بهمن 1395
تمدید مهلت شرکت در مسابقه پرسش و پاسخ قانون کار تا 15 بهمن ماهپنج شنبه 14 بهمن 1395
برگزاری اولین مرحله مسابقات ویژه مدیران آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای آزاد در تاریخ 95/12/19شنبه 2 بهمن 1395
برگزاری سومین آزمون الکترونیکی جذب سرباز مربی و سرباز کارشناس در تاریخ 95/12/16شنبه 18 دی 1395
تصوير و لينكهاي روز

 
بازديدکنندگان اين صفحه:80663|بازديدکنندگان امروز:1357|کل بازديدکنندگان:5384699|بازديدکنندگان آنلاين:1|زمان بارگزاري صفحه:0.8200ثانيه