عنوان ها
اوقات شرعي
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | پرتال اداری
.::"   سال حمایت از کالای ایرانی "   علم برای  عمل مصداق اتم و اکملش،همین کاری است  که فنی و حرفه ای ها  می کنند.  (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

ایجاد فرصت شغلی برای زندانیان با فراگیری آموزشهای فنی وحرفه ای
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان  کرمانشاه گفت: یادگیری آموزش‌های فنی و مهارتی برای زندانیان علاوه برایجاد شرایط اشتغال، موجب تقویت شخصیت و منزلت اجتماعی آنان شده و علاوه بر کاهش آمار بزهکاری در بازگشت مؤثر آنان به جامعه تأثیر بسزایی دارد.
داود ناصری امید در آئین اعطای گواهینامه آموزش فنی و حرفه ای به مددجویان زندان مرکزی کرمانشاه گفت: در سال گذشته 380هزار نفرساعت آموزش های مهارتی در قالب یک  هزار و 800نفر دوره به مددجویان ارائه شده است.
وی با اشاره به اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای در اصلاح و تربیت زندانیان و ایجاد اشتغال برای آنان مؤثر بوده و در کاهش معضلات اجتماعی نقش موثری دارد گفت: یک هزار گواهینامه مهارتی برای مددجویانی که موفق به کسب حدنصاب نمره شدند صادرشده است.
ناصری امید تصریح کرد: ارائه آموزش‌ها و مهارت‌های فنی‌ و حرفه‌ای در زندان‌ها با رویکرد تولید محور سبب ارتقاء توانمندی زندانیان در ایجاد کارگاه‌های کوچک و زودبازده پس از آزادی از زندان می‌شود.
مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه یکی از مشکلات اجتماعی امروز را عدم آموزش شغلی و حرفه‌ای مناسب در زمینه تولید و کسب و کار دانست و گفت: برخی افراد به دلیل عدم مهارت شغلی لازم به مشاغل کاذب روی می آوردند و برخی به انحراف کشیده می شوند و متاسفانه چنین شرایطی زمینه گرایش به ارتکاب جرم در برخی از این افراد را فراهم می کند.
وی خاطرنشان کرد: رفع نیازهای آموزشی و ارائه آموزش‌های مهارتی به زندانیان با ایجاد کارگاه‌های کوچک و کیفی‌سازی فضای آموزشی در زندان‌ها سبب جذب زندانیان به بازار کار و خروج از چرخه جرم می‌شود.
ناصری امید اظهارداشت: آموزش‌های فنی و مهارتی به زندانیان می‌تواند نتایج موثر روحی، روانی و تربیتی در زندانیان در دوران محکومیت به حبس، توانمندسازی زندانیان برای اشتغال مفید و مولد پس از آزادی درجهت تأمین معاش و بازدارندگی از ارتکاب مجدد جرم و بازگشت به محیط زندان داشته باشد.
 مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه با اشاره به بیکاری و آسیب های اجتماعی به عنوان دغدغه مهم جامعه گفت: برای کاهش مشکلات بیکاری باید تقویت آموزشهای فنی و مهارتی را جدی بگیریم.
وی جایگاه آموزش‌های فنی‌ و حرفه‌ای در کاهش آسیب‌های اجتماعی را بسیار کاربردی و تاثیرگذار دانست و گفت: آموزش مهارت های فنی و حرفه ای موجب توانمندی افراد و ایجاد اشتغال و باعث کاهش جرائم و آسیب های اجتماعی می شود.
ناصری امید ارتقاء سطح سواد و میزان تحصیلات را در شناخت معضلات و نابسامانیها مؤثر دانست و افزود: این اداره کل با هدف توسعه و افزایش میزان معلومات و آگاهیهای فردی و اجتماعی مددجویان آمادگی دارد دوره های آموزشی پودمانی را برای زندانیان برگزارنماید.
وی آموزش به زندانیان و اقشارآسیب پذیرجامعه را یکی از اولویت های کاری این اداره کل ذکر کرد و گفت: در سه سال اخیر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاه در زمینه آموزش به زندانیان رتبه برتر کشور را کسب کرده است.
در این مراسم گواهینامه آموزش فنی و حرفه ای به صورت نمادین به 10 تن از زندانیان اعطا شد.
تاریخ درج خبر : پنج شنبه ٢٧ مهر ١٣٩٦ | ساعت درج خبر : ٠٨:٣٩ | تعداد نمایش خبر : 187

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
سه شنبه ٢٤ مهر ١٣٩٧
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه سوم 1397 سه شنبه 30 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه دوم 1397 پنج شنبه 18 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1397يکشنبه 19 فروردين 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه چهارم 1396 يکشنبه 26 آذر 1396
فراخوان اجرای طرح های پژوهشی سال 96شنبه 13 آبان 1396
دفترچه سه ماه سوم سال 96دوشنبه 27 شهريور 1396
دستور العمل دوازدهمین دوره بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان شنبه 24 تير 1396
دفترچه سه ماهه دومپنج شنبه 1 تير 1396
با توجه به برگزاری ششمین همایش ملی و بین المللی مهارت آموزی اشتغال و ایجاد پنل تخصصی با موضوع داستانهای موفقیت و ارسال تا 30 خرداد شنبه 13 خرداد 1396
در خصوص فراخوان مناقصه عمومی دومرحله ای خرید تجهیزات آموزشیشنبه 6 خرداد 1396
آگهی فراخوان واگذاری به صورت مدیریت بهره برداری و اجاره دوشنبه 9 اسفند 1395
مسابقه ملی «سفره هفت سين» خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورشنبه 30 بهمن 1395
تمدید مهلت شرکت در مسابقه پرسش و پاسخ قانون کار تا 15 بهمن ماهپنج شنبه 14 بهمن 1395
برگزاری اولین مرحله مسابقات ویژه مدیران آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای آزاد در تاریخ 95/12/19شنبه 2 بهمن 1395
برگزاری سومین آزمون الکترونیکی جذب سرباز مربی و سرباز کارشناس در تاریخ 95/12/16شنبه 18 دی 1395
تصوير و لينكهاي روز

 
بازديدکنندگان اين صفحه:72822|بازديدکنندگان امروز:104|کل بازديدکنندگان:5346298|بازديدکنندگان آنلاين:3|زمان بارگزاري صفحه:0.7170ثانيه