عنوان ها
اوقات شرعي
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | پرتال اداری
.::"   سال حمایت از کالای ایرانی "   علم برای  عمل مصداق اتم و اکملش،همین کاری است  که فنی و حرفه ای ها  می کنند.  (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

احیاء مشاغل بومی استانها از اولویت های سازمان فنی وحرفه ای است

 

مشاورسازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در امور ارزیابی کارگاه های آموزشی گفت: احیاء مشاغل بومی استانها از جمله برنامه های سازمان است که از طریق آموزشهای کارگاهی و استاد شادگری مهیا می شود.
علیرضا مهرابی در بازدید از کارگاههای مراکزآموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه دردو بخش دولتی و خصوصی ، هدف از این بازدیدها و ارزیابی  ها را شناسایی نقاط  مثبت،خلاقیت ها و نوآوریهای استانها خواند و گفت: نمونه کارهای موفق به عنوان الگو به سایر استانها معرفی و ابلاغ می شود.
وی با بیان این مطلب که با شروع انقلاب  های جدید علمی و صنعتی، مشاغل دردنیا دچار دگرگونی های فراوان شدند گفت: بسیاری از مشاغل با تکنولوژی های جدید  حذف و برخی جایگزین و برخی مشاغل جدید ایجاد شد.
مهرابی اظهارداشت: به جهت صیانت از نیروی کار شاغل و ایجاد مشاغل جدید به ویژه برای فارغ التحصیلان دانشگاهی  و آماده سازی افراد جهت ورود به بازار کار موردنیاز جامعه اعم از داخلی و خارجی،  سازمان آموزش فنی وحرفه ای با استفاده از نیروی انسانی متخصص، متعهد و با بهره مندی از ظرفیت تجهیزاتی که در اختیار دارد سعی کرده در کنار کارگروه اشتغال استانها، شورای برنامه ریزی و... بتواند مهارت را درجامعه نهادینه کند و فرهنگ کار شایسته و فرهنگ مهارت آموزی را به جامعه انتقال دهد.
مشاورسازمان فنی وحرفه ای کشور در امور ارزیابی کارگاه های آموزشی تصریح کرد: این سازمان درصدد است با پژوهش هایی که در سطح کشورو استانها اتفاق می افتد مشاغل نو را شناسایی و آموزشهای کارگاهی موردنیاز دراین زمینه ارائه دهد.
مهرابی به تدوین و مبادله سند تعهدات برنامه‌های اجرایی- آموزشی سال 96  با هدف تحقق اهداف اسناد بالادستی به ویژه سند چشم اندازکشور و سیاست‌های کلی اشتغال و اقتصاد مقاومتی اشاره کرد وگفت: برمبنای این سند الزام اجرای یک برنامه پایش و ارزیابی وضعیت ادارات کل استانها نسبت به این سند راهبردی و آموزشی ضروری است. 
وی بازدید از شش مرکز دولتی، سه آموزشگاه فنی وحرفه ای آزاد در سطح استان ، دیدار با مدیرکل، معاونین و تعدادی از روسای مراکز و همکاران مجموعه فنی وحرفه ای استان کرمانشاه را از جمله دستاوردهای این سفر چهارروزه عنوان کرد و گفت: تعهدات آموزشی استان محقق شده است.
مهرابی به ایجاد شورای مهارت در استان کرمانشاه و مصوباتی که در استان در مسیر حمایت از آموزشهای مهارتی انجام پذیرفته اشاره کرد و گفت: فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در شورای مهارت استان ازجمله عملکرد مثبت این اداره کل محسوب می شود. 
این مسئول به پرکردن صندلی های خالی آموزشگاه های فنی وحرفه ای آزاد استان و ایجاد درآمد برای آنها از طریق انعقاد تفاهم نامه ها و قراردادهای آموزشی که با دستگاه های اجرایی و بخش خصوصی صورت گرفته به عنوان یکی دیگر از نقاط قوت این اداره کل اشاره کرد و حمایت از کارآموزان و افراد آسیب دیده جامعه در قالب کارت عضویت طلایی را از دیگر نقاط مثبت خواند.
مهرابی عملکرد این اداره کل را در راستای دومنظوره کردن کارگاه ها درجهت صرفه جویی در حوزه اعتبارات جاری و عمرانی را نیزمثبت ارزیابی  کرد.
وی به تحقق عملکرد آموزشی در نیمه نخست سالجاری در این اداره کل اشاره کرد و گفت: خوشبختانه عملکرد نسبت به تعهدات از رشد مناسبی برخورداربوده است.
مهرابی ادامه داد با توجه به استخدام و انتقال مربیان، این اداره کل با چالش کمبود نیروی مربی مواجه است که بایستی در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شود.
وی بهره گیری از افراد کارآفرین را به عنوان یک راهکار برای جبران این خلاء پیشنهاد کرد و گفت: ارائه آموزشهای نزدیک به بازار کار و پوشش بخشی از هزینه ها از مزیت های این راه حل می تواند باشد.
مهرابی بر افزایش آموزشهای روستایی نسبت به آموزشهای شهری براساس سند آمایش و سند اشتغال استان تاکید کرد و گفت: لزوم تغییر آموزشهای صنعتی به آموزشهای رسته های بازرگانی، خدماتی و کشاورزی احساس می شود.
وی ضمن تشکر از ناصری امید مدیرکل و همکاران مجموعه فنی وحرفه ای استان کرمانشاه اظهارامیدواری کرد: حاصل زحمات مجموعه در استان منتج به اشتغالهای مولد و پایدار برای جوانان عزیز این استان و صیانت از مشاغل موجود باشد.

تاریخ درج خبر : دوشنبه ٨ آبان ١٣٩٦ | ساعت درج خبر : ٠٨:٤٢ | تعداد نمایش خبر : 239
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه سوم 1397 سه شنبه 30 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه دوم 1397 پنج شنبه 18 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1397يکشنبه 19 فروردين 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه چهارم 1396 يکشنبه 26 آذر 1396
فراخوان اجرای طرح های پژوهشی سال 96شنبه 13 آبان 1396
دفترچه سه ماه سوم سال 96دوشنبه 27 شهريور 1396
دستور العمل دوازدهمین دوره بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان شنبه 24 تير 1396
دفترچه سه ماهه دومپنج شنبه 1 تير 1396
با توجه به برگزاری ششمین همایش ملی و بین المللی مهارت آموزی اشتغال و ایجاد پنل تخصصی با موضوع داستانهای موفقیت و ارسال تا 30 خرداد شنبه 13 خرداد 1396
در خصوص فراخوان مناقصه عمومی دومرحله ای خرید تجهیزات آموزشیشنبه 6 خرداد 1396
آگهی فراخوان واگذاری به صورت مدیریت بهره برداری و اجاره دوشنبه 9 اسفند 1395
مسابقه ملی «سفره هفت سين» خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورشنبه 30 بهمن 1395
تمدید مهلت شرکت در مسابقه پرسش و پاسخ قانون کار تا 15 بهمن ماهپنج شنبه 14 بهمن 1395
برگزاری اولین مرحله مسابقات ویژه مدیران آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای آزاد در تاریخ 95/12/19شنبه 2 بهمن 1395
برگزاری سومین آزمون الکترونیکی جذب سرباز مربی و سرباز کارشناس در تاریخ 95/12/16شنبه 18 دی 1395
تصوير و لينكهاي روز

 
بازديدکنندگان اين صفحه:80744|بازديدکنندگان امروز:301|کل بازديدکنندگان:5387025|بازديدکنندگان آنلاين:2|زمان بارگزاري صفحه:0.7580ثانيه