عنوان ها
اوقات شرعي
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | پرتال اداری
.::"   سال حمایت از کالای ایرانی "   علم برای  عمل مصداق اتم و اکملش،همین کاری است  که فنی و حرفه ای ها  می کنند.  (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

مدیران ادارات کل آموزش فنی وحرفه ای غرب کشور با محور کمک به زلزله زدگان به میزبانی کرمانشاه تشکیل جلسه دادند

مدیران ادارات کل آموزش فنی وحرفه ای غرب کشور با محور کمک به زلزله زدگان به میزبانی کرمانشاه تشکیل جلسه دادند

جلسه هم اندیشی مدیران ادارات کل آموزش فنی وحرفه ای استانهای ایلام، کردستان، همدان و لرستان با محور کمک به زلزله زدگان کرمانشاه در سالن جلسات اداره کل آموزش فنی وحرفه ای کرمانشاه برگزارشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه این نشست ساعاتی قبل از ورود ریاست سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور به کرمانشاه با هدف جمع بندی نظرات و پیشنهادات و ارائه یک برنامه ی منسجم و مدون در راستای بهبود وضعیت زلزله زدگان برگزار شد.

در این نشست سرپرست اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه ضمن خیرمقدم به مدیران کل استانهای منطقه غرب کشور و تشکراز ابرازهمدردی وارسال کمکهای بی دریغ همکاران سایر استانها به ویژه استانهای همسایه گفت: وقوع حادثه ناگوار زلزله در کرمانشاه که مردم عزیز این خطه شهیدپرور را داغدار کرد برای همه ی ملت عزیزایران اسلامی دردناک و سخت بود.  

احسان ایمانی هرسینی ضمن ارائه گزارشی از کمکهای اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه هدف از برگزاری این جلسه را ارائه راهکارهایی برای بهبود وضعیت معیشتی زلزله زدگان اعلام کرد و خواستار تخصیص ردیف بودجه ای سازمانی جهت کمک به همکاران خسارت دیده در زلزله شد.

در ادامه مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای  استان لرستان  گفت: ما خود را جدای از عزیزان کرمانشاهی نمی دانیم و همه ی تلاش خود را برای کاهش آلام این عزیزان انجام خواهیم داد.

رحمن قلاوند پیشنهاد داد: بمنظور کمک رسانی به خانواده های ۴۸ همکار آسیب دیده در این زلزله، هر یک از خانوارها توسط تعدادی از همکاران این مجموعه حمایت شوندو مایحتاج اولیه زندگی برایشان فراهم گردد.

وی افزود: همکاران می توانند با انصراف از دریافت تسهیلات خود از محل اعتبار تعاونی کارکنان، فرصت را به هموطنان زلزله زده کرمانشاهی داده تا برای نوسازی مساکن و برطرف کردن مایحتاج زندگی از آن بهره ببرند.

قلاوند اضافه کرد: ادارات کل آموزش فنی و حرفه ای می توانند با سپرده گذاری در بانکها و مشارکت آنها، امکان پرداخت تسهیلات کم بهره به زلزله زدگان را فراهم آورند و همچنین با همکاری سایر کارکنان در بازپرداخت اقساط به هموطنان عزیز زلزله زده یاری رسانند.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان لرستا بیان داشت: کانکسهایی در مراکز آموزش فنی و حرفه ای سطح کشور وجود دارد که می تواند جایگزین موقتی برای چادرهای زلزله زدگان در فصل سرما باشد و این اداره کل کانکسهای موجود در مراکز استان را در اختیار اداره کل آموزش فنی و حرفه ای کرمانشاه قرار خواهد داد.

در ادامه مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان ایلام با بیان این مطلب که همکاران این اداره کل یک روز از حقوق خود را به زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص دادند گفت: مبلغ  50 میلیون ریال از محل خیریه ای که برای رفع مشکلات خاص همکاران ایلام در نظرگرفته شده است به همکاران زلزله زده اختصاص یافت.

رضا نصری در قالب اولین پیشنهاد خواستار اعطای پاداش به همکاران زلزله زده استان کرمانشاه از سوی سازمان متبوع شد.

وی با تاکید بر تشکیل تیم های تخصصی با برند سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور در مناطق زلزله زده گفت: در صورت تامین مواد مصرفی و پشتیبانی مناسب از سوی سازمان، تیم هایی از  همکاران به منظور فعالیت های خدماتی ازقبیل برق کشی، تاسیسات، آب و فاضلاب، کابینت سازی و... به روستاهای از پیش تعیین شده اعزام شوند.

نصری به قرارداد بیمه مسئولیت و آتش سوزی مراکز آموزش فنی وحرفه ای اشاره کرد و گفت: می توان با رای زنی و پیگیری های لازم با بیمه، برای همکارانی که دچار خسارت شدند مبالغی را اخذ نمود.

مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان همدان در ادامه ضمن تاکید بر پیشنهادات ارائه شده از سوی سایر استانها گفت: 48 خانواده ای که از همکاران فنی وحرفه ای دچار آسیب و خسارت شده اند باید در اولویت کمک رسانی های سازمان قرارگیرند.

وهب مختاران با بیان این مطلب که برای خدمات رسانی بهتر وبیشتر به روستاییان باید در جهت تقویت بانک اطلاعاتی روستاها اقدام شود گفت: آمارگیری از روستاهای زلزله زده، نیازسنجی دقیق و برنامه ریزی مناسب و پشتیبانی صحیح درجهت ارائه فعالیت ها و خدمات موردنظر ضروری می نماید.

وی از اعلام آمادگی مربیان این اداره کل جهت اعزام به مناطق زلزله زده کرمانشاه خبرداد و گفت: از همکاران داوطلب خدمت ثبت نام به عمل آمده است.

مختاران تصریح کرد: کارگاه های  UPVC ، طراحی دوخت و کارگاه تاسیسات این اداره کل آمادگی لازم را جهت ساخت در و پنجره های دوجداره مناطق آسیب دیده، آماده نمودن چادر و سایر ملزومات را دارند.

لازم به ذکراست مدیران کل استانهای کرمانشاه، ایلام، کردستان، لرستان و همدان در معیت دکتر پاک سرشت رئیس سازمان آموزش فنی وحرفه ای کشور جهت بررسی و ارزیابی های دقیق تر عازم مناطق زلزله زده شدند.

 

     

 تاریخ درج خبر : چهارشنبه ١ آذر ١٣٩٦ | ساعت درج خبر : ١٥:٢٥ | تعداد نمایش خبر : 250
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ٢٨ آبان ١٣٩٧
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه سوم 1397 سه شنبه 30 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه دوم 1397 پنج شنبه 18 مرداد 1397
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه اول سال 1397يکشنبه 19 فروردين 1397
دفترچه دوره های آموزشی 3 ماهه چهارم 1396 يکشنبه 26 آذر 1396
فراخوان اجرای طرح های پژوهشی سال 96شنبه 13 آبان 1396
دفترچه سه ماه سوم سال 96دوشنبه 27 شهريور 1396
دستور العمل دوازدهمین دوره بزرگداشت روز خانواده و تکریم بازنشستگان شنبه 24 تير 1396
دفترچه سه ماهه دومپنج شنبه 1 تير 1396
با توجه به برگزاری ششمین همایش ملی و بین المللی مهارت آموزی اشتغال و ایجاد پنل تخصصی با موضوع داستانهای موفقیت و ارسال تا 30 خرداد شنبه 13 خرداد 1396
در خصوص فراخوان مناقصه عمومی دومرحله ای خرید تجهیزات آموزشیشنبه 6 خرداد 1396
آگهی فراخوان واگذاری به صورت مدیریت بهره برداری و اجاره دوشنبه 9 اسفند 1395
مسابقه ملی «سفره هفت سين» خانواده سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشورشنبه 30 بهمن 1395
تمدید مهلت شرکت در مسابقه پرسش و پاسخ قانون کار تا 15 بهمن ماهپنج شنبه 14 بهمن 1395
برگزاری اولین مرحله مسابقات ویژه مدیران آموزشگاههای آزاد فنی و حرفه ای آزاد در تاریخ 95/12/19شنبه 2 بهمن 1395
برگزاری سومین آزمون الکترونیکی جذب سرباز مربی و سرباز کارشناس در تاریخ 95/12/16شنبه 18 دی 1395
تصوير و لينكهاي روز

 
بازديدکنندگان اين صفحه:80704|بازديدکنندگان امروز:380|کل بازديدکنندگان:5385776|بازديدکنندگان آنلاين:1|زمان بارگزاري صفحه:1.1001ثانيه