عنوان ها
اوقات شرعي
وضعيت آب و هوا
weather.ir is down
نظرسنجي
آموزش مهارت های فنی و حرفه ای تا چه حد برای اشتغالزایی جوانان موثر می باشد؟

زیاد
کم

لينک هاي درون سازماني
 /
صفحه اصلي | خدمات الکترونیک | تماس با ما | پست الكترونيك | منشور اخلاقي سازمان | پرتال اداری | میزخدمت الکترونیک
.::"   سال جهش تولید "کشور به موازات نیاز به علم، به پنجه های کارآمد هم نیاز دارد . (مقام معظم رهبری مدظله العالی) ::..

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

میلاد با سعادت حضرت ابوالفضل العباس علیه السلام و روز جانباز گرامی باد
اخبارمهم


نسخه چاپي ارسال به دوست

شما جوانان با فکر و خلاق ، نماد مهارت افزایی برای ایران امروز هستید

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محمد شریعتمداری"  وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی  در آئین بدرقه تیم ملی مهارت اعزامی به چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت -۲۰۱۹ کازان روسیه  ابراز امیدواری کرد: تیم ملی مهارت کشورمان با اقتدار و جنگندگی در مسابقات جهانی مهارت شرکت کند.

شریعتمداری با ابراز خرسندی از دیدار با  سربازان خط مقدم نهضت مهارت افزایی که در عالی ترین سطح در مسابقات بین المللی مهارت شرکت خواهند کرد گفت : شناخت  جایگاه مهم افرادی که در رشته مهارتی امروز سرآمد هستند و  این مسابقات را نمایندگی می کنند بسیار ارزشمند است .  یقینا جوانی  که امروز در رشته طراحی مهندسی به نقطه ای رسیده که یک ملت 80 میلیونی  را با آن سابقه دیرینه همراه خود به یک مصاف علمی و فنی و یک مسابقه جهانی ببرد کار بسیار خطیر و سنگینی  است . 

وی تاکید کرد: امروز جوانان ما در 10 رشته مهارتی در مسابقات بین المللی مهارت شرکت می کنند . یقینا" تجربه حضور در این رشته ها برای دیگرجوانان نیز ایجاد انگیزه می کند . 

وی افزود: امیدوارم که در این دوره از مسابقات با قوت بیشتری شرکت کنید و در دور بعدی مسابقات نیز با برنامه ریزی منسجم بتوانید قدرتمند تر حضور داشته باشید . 

وی در ادامه گفت : جهان کار امروز در حال تغییر گسترده است و در بعضی از زمینه ها در حال پوست اندازی است .این در حالی است که امروزه شکل کارآفرینی هم  دستخوش تغییرات شده است . شاید در گذشته کارآفرینی عمدتا" معطوف به حوزه صنایع سخت می شد و دارای جایگاه بود و وقتی  صحبت ازصنعت می شد در ذهن  صنایع فولاد ، سیمان و صنایع سنگین متصور بود. ولی امروز در فناوری اطلاعات و همچنین در حوزه خدمات تحول شگرفی رخ داده است . بطور مثال همین عواملی که  از آن به عنوان پول مجازی  یاد می شود تحول عمده ای در این بخش رخ داده است . به نحوی که امروز شاهدیم این قبیل ابزارهای مالی و مجازی قابلیت مبادله و خرید و فروش پیدا کرده اند . بنابراین  در دنیای کار این تحولات رخ داده  که  بخش اعظم آن به دانش و مهارت باز می گردد. از سوی دیگر به نظر می رسد اگر به این ویژگیها توجه شود می توانیم قدمهای بزرگی برداریم ، ضمن اینکه تصور می کنم انگیزه کافی نیز دراین زمینه وجود دارد

شریعتمداری در خصوص امکان استفاده برگزیدگان مسابقات جهاتی مهارت از امریه سربازی نیز گفت : تلاش خود را می کنیم که در این زمینه  مکاتبه لازم را با فرماندهی معظم کل قوا داشته باشیم

وی تصریح کرد: همچنین می توانیم از طریق بانک توسعه تعاون  یا بانک رفاه کارگران منابع و تسهیلاتی را در اختیار این دسته از برگزیدگان مسابقات جهانی مهارت قرار دهیم تا بتوانند ضمن راه اندازی کسب و کار ، کارآفرینی نیز کنند . 

وی افزود: فکر می کنم در کنار کار و حرفه ای که دارید ، معرفت و اخلاق را هم باید با خود همراه  کنید  و امیدوارم سفرای خوبی در همه زمینه ها باشید . 

وی در ادامه گفت : با شما جوانان بودن احساس شیرینی برای ما است و استفاده از جوانان در مجموعه وزارتخانه نیز بر همین اساس است . جوانانی که امروز در عرصه مدیریتی کار می کنند در حوزه های مختلف شگفتی آفریده اند که نظیرش را نمی توان در جای دیگر مشاهده کرد . ضمن اینکه از نظرات و تجارب افراد مجرب و معمر و صاحب فکر و اندیشه نیز بهره مند هستیم و آنان را اکرام می کنیم و به آن احترام می گذاریم . 

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطر نشان کرد: یقینا شما جوانان با فکر ، خلاقیت و نوآوری می توانید در عرصه اجرا کشور را به سمت رشد و تعالی سوق دهید و توجه داشته باشید که  همه چیز پول نیست ، بلکه آن چیزی که شما خلق می کنید و آن مهارت و  امیدی که در دل جوانان بوجود می آورید که آنان نیز در این مسیر گام بردارند بسیار ارزشمند است . از همین رو   شما نماد مهارت افزایی برای ایران امروز هستید . 

وی تصریح کرد: متاسفانه امروز خروجی  نظام آموزشی ما از دبیرستانها و دانشگاهها  دارای مهارت کافی و مناسب با انتظارات نیستند . بنابراین اگر بتوانیم مجموعه افراد ارزشمندی که فارغ التحصیل می شوند را به زیور هنر و مهارت آراسته کنیم در این صورت به سمت توسعه و تعالی حرکت خواهیم کرد

وی افزود: از سوی دیگر شاهدیم افرادی که دارای مهارت هستند در پیدا کردن شغل در شرایط بهتری هم در داخل و هم در خارج از کشور قرار دارند .  لذا در همین زمینه تاکیدمان بر شکل گیری نهضت مهارت افزایی درست است و مهارت افزایی  به عنوان نیاز جدی جامعه امروز ایران باید شناخته شود و خوشبختانه امروز شاهدیم که این موضوع نیز مورد توجه جدی مسئولان کشور نیز قرار گرفته است .  

گفتنی است پیش از سخنان وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سلیمان پاک سرشت معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای گزارشی را  از تاریخچه حضور کشورمان در مسابقات جهانی مهارت ارایه کرد و گفت :  در طی سالیان گذشته در مجموع  در 12 دوره در این مسابقات شرکت کرده ایم که 3 دوره اول شرکت در این مسابقات به قبل از پیروزی انقلاب اسلامی باز می گردد و 9 دوره مابقی از سال 2000 میلادی به بعد است.

وی در ادامه نیز گفت: در این دوره مسابقات نیز شاهد حضور 1300 نفر رقابت کننده در 56 رشته مختلف به رقابت خواهند پرداخت و کشور ما نیز با 10 شرکت کننده در این مسابقات حضور خواهد یافت.

تیم ملی مهارت کشورمان با حضور ۱۰ نفر رقابت کننده به همراه کارشناسان و مترجمین اعزامی  فردا تهران را به مقصد کازان روسیه و برای شرکت در چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت ترک خواهد کرد.

لازم به ذکر است جمهوری اسلامی ایران  طی سالهای گذشته در ۹ دوره از مسابقات جهانی شرکت کرده   و سازمان آموزش فنی و حرفه ای از سال ۲۰۰۱ بعنوان نماینده رسمی ایران در مسابقات جهانی مهارت حضور دارد و در رقابتهای امسال ۱۳۰۰ شرکت کننده از سراسر دنیا  به رقابت با همدیگر می پردازند.


تاریخ درج خبر : شنبه ٢٦ مرداد ١٣٩٨ | ساعت درج خبر : ٠٨:١٨ | تعداد نمایش خبر : 53
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
دوشنبه ١٨ فروردين ١٣٩٩
مجموعه رسانه های آموزش کنترل و پیشگیری بیماری ویروس کروناپنج شنبه 8 اسفند 1398
فراخوان طرح های پژوهشی اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان کرمانشاهسه شنبه 29 بهمن 1398
فراخوان طرح های پژوهشی به همراه فهرست عناوین پروژه هاسه شنبه 24 دی 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه چهارم سال 1398چهارشنبه 27 آذر 1398
شناسایی افراد واجد شرایط در رشته های پیوست جهت حضور در دومین دوره مسابقات آسیایی مهارت در کشور امارات متحده عربیچهارشنبه 13 آذر 1398
شیوه نامه انتخاب پژوهشگر برتر دستگاه های اجرایی استان در سال 1398دوشنبه 6 آبان 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم 1398چهارشنبه 27 شهريور 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه سوم 1398چهارشنبه 27 شهريور 1398
دستورالعمل اجرایی پرداخت تسهیلات از محل اعتبارات کمک های فنی و اعتباری به آموزشگاهها ( سازمان و صندوق کارآفرینی امید )پنج شنبه 14 شهريور 1398
فرم مشخصات متقاضیان پژوهشگر مهارتی برتر در سال 1398شنبه 26 مرداد 1398
دستورالعمل برگزاری جشنواره مهارت آموختگان كارآفرين برترپنج شنبه 6 تير 1398
ضوابط و نحوه انتخاب مربيان و روسای نمونه مراکز دولتیپنج شنبه 6 تير 1398
دفترچه دوره های آموزشی سه ماهه دومچهارشنبه 29 خرداد 1398
جشنواره مهرواره نیایششنبه 18 خرداد 1398
تصوير و لينكهاي روز
 
 
 پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

مرکز ارتباطات مردمی

پورتال استانداری کرمانشاه

سامانه شکایات و اعلامات سازمان بازرسی

سامانه ارتباطات مردمی

       وزارت تعلون،کارورفاه اجتماعی  

 

بازديدکنندگان اين صفحه:3875196|بازديدکنندگان امروز:127|کل بازديدکنندگان:5922000|بازديدکنندگان آنلاين:1|زمان بارگزاري صفحه:0.6280ثانيه